Kocaeli Üniversitesi
 

Haberler

GEMPORT Limanı Teknik Gezisi

12 Ekim 2010 tarihinde Bursa'nın Gemlik ilçesinde bulunan Gemlik Liman ve Depolama İşletmeleri A.Ş. (GEMPORT) Limanı'na Denizcilik İşletmeleri Yönetimi bölümü II. Sınıf öğrencilerinin katıldığı bir teknik gezi düzenlenmiştir.

Denizcilik Fakültesi, öğretim üyeleri ve Denizcilik İşletmeleri Yönetimi bölümü II. Sınıf öğrencilerinin yer aldığı gezi grubu Gemlik Kocaçukur Mevkiinde bulunan GEMPORT Limanı'nda ilk olarak Liman yetkilileri tarafından dünyada ve Türkiye’de limancılığın gelişimi ve GEMPORT Limanı'nın Türkiye denizcilik sektöründeki yeri üzerine hazırlanan sunumu izlemişlerdir.

Türkiye İş Bankası Grubu’na dahil ve Türkiye’nin ilk özel sektör limanı olan Gemport’un tarihçesi ve faaliyetleri ile limanlarda konteyner ve araç elleçlenmesi konularında bilgi edinilmiş; ardından liman sahasında rıhtımları, istif sahalarını ve iç dolum-iç boşaltma alanları gezilmiştir.

Grup, deniz Platformu’nda gemi yükleme-boşaltma faaliyetlerini gözlemleyerek operasyon süreci ve iş hacmi hakkında bilgi almış, Kara Platformu’nda 6.000 m2’lik alanda hizmet veren kapalı antrepo ile modern şartlarda iç dolum, iç boşaltma ve tam tespit hizmetleri verilen 5.000 m2’lik kapalı CFS alanları incelenmiştir.

 

Teknik Geziye İlişkin GEMPORT Limanı İnternet Sitesinde Yayınlanan Haber

 

©Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi
4.Temmuz Mah., Atatürk Cad., No: 67, 41500 - Karamürsel / Kocaeli
Tel: +90 (262) 454 47 50 Belgegeçer: +90 (262) 454 40 72